Teknoloji

Elon Musk yine bir şeyler deniyor… Twitter adı tarihten siliniyor mu?

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk’ın Twitter oyunları devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç yılda Musk’ın Twitter’da hem şirket hisselerini hem de kripto para dünyasını manipüle ettiği çok konuşuldu.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Twitter’ın satın alınmasıyla bu tartışmalar yön değiştirdi. Özellikle birçok hizmeti ücretli hale getirmekle meşgul olan Musk, Kasım 2022’den bu yana şirkete 20 milyon dolardan fazla zarar etti.

KALDIRILDI ‘W’

Geçen hafta, ünlü sosyal medya uygulaması, tartışmalı kripto para birimi ‘DOGE Coin’in logosu olan kuş logosunu köpeğe çevirdi. Bu haftanın başlarında Twitter, San Francisco’daki genel merkezinde logosunu değiştirdi.

Musk, Twitter’ın ‘W’ harfini beyaza boyadı ve Instagram hesabı T(w)itter Daily News’te (TitterDaily) bir paylaşım yaptı. “SF HQ’daki sunucumuz, yasal olarak kaldıramayacağımız için Twitter’da “W” harfini yasal olarak tutmamız gerektiğini söyledi, bu yüzden arka plan rengini boyadık. Sorun çözüldü!”söz konusu.

TWİTTER X CORP’A KATILIYOR MUSUNUZ?

11 Nisan’da ise çok daha dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Twitter Inc. şirketi Elon Musk’ın alıntı yaptığı T(w)itter Daily News (TitterDaily) hesabı, artık Musk’ın diğer şemsiye şirketi X Corp.’un da bünyesine dahil olduğunu belirten bir belge yayınladı.

Bu durum Elon Musk veya Twitter tarafından resmi olarak doğrulanmamış olsa da TitterDaily hesabının doğrulanmış olması bu belgenin de gerçek olduğunu kanıtlıyor.

 

KAYNAK: HABER7

habertavas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu