Haber

Adana’da Equipoise Kesimine İlişkin Açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı, Adana’nın Yüreğir ilçesinde at hayvanlarının kesildiğini belirterek, “Canlı ele geçirilen hayvanlar belediye hayvan barınağına teslim edilirken, kesilen hayvanların etleri ve diğer kısımları imha edildi.”

Tarım ve Orman Bakanlığı, Adana’nın Yüreğir ilçesinde tek toynaklı hayvanların kesilmesine ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında şunları kaydetti:

“Adana’nın Yüreğir ilçesinde tek tırnaklı hayvanın kesildiği yönündeki ihbarın ardından İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ekipleri, zabıta ve emniyet güçleri tarafından bir adrese baskın düzenlendi.

Canlı olarak ele geçirilen hayvanlar kayyum olarak belediyenin hayvan barınağına teslim edilirken, kesilen hayvanlara ait et ve diğer modüller de imha edildi. İlgili kişi hakkında işlem başlatılması amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun 40’ıncı maddesinin (a) bendi gereğince Cumhuriyet Başsavcılığına yeterli başvuru yapılmış olup, idari işlem başlatılmıştır. Konuşmaya konu olan kişiye de para cezası kesildi. Toplum sağlığını tehlikeye atan kişi/kişilerle ilgili çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir.” – ANKARA

keciorenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu